Home Heizungssysteme BodenheizungSitzkontaktheizungQuarzgitterstrahlerSesselheizung

Service für Altanlagen Referenzen Über uns Kontakt

THERMOPLAN energooszczędne ogrzewanie Kościoła

Urządzenia nie wymagają konserwacji. Zastosowanie najnowszych technologii i unikatowych rozwiązań zapewnia wyjątkowo długi okres użytkowania. Jak funkcjonuje THERMOPLAN mogą się Państwo przekonać w trakcie prezentacji.

Unsere Vorführbank
Czasy, kiedy korzystaliśmy z energii bez zastanowienia minęły bezpowrotnie. Z roku na rok podnoszą się koszty energii. Szczególnie ogrzewanie powietrzne i podłogowe, które w ostatnich latach było często instalowane, powodują wysokie koszty eksploatacji. Nie bez znaczenie jest też szkodliwe działanie tych systemów na dzieła sztuki (obrazy, rzeźby, organy itd.) oraz ściany.

Postawmy, więc sobie pytanie, czego wymagamy od profesjonalnego ogrzewania:

Osoby mają być ogrzewane, a odczucie zimna spowodowane dużą wilgotnością w kościołach ma być niezauważalne.

Optymalny efekt powinien zostać osiągnięty przy wykorzystaniu możliwie najmniejszej energii.

Ogrzewanie nie powinno powodować żadnych zanieczyszczeń i uszkadzać organów, obrazów i innych dzieł sztuki.

System ogrzewania ma być dyskretny i dopasowany do wnętrza kościoła.

Instalacja systemu nie powinna wymagać dużych nakładów.

Prace montażowe nie powinny przeszkadzać w bieżącym użytkowaniu kościoła.

Ogrzewanie ma być szybko gotowe do użytku, to znaczy, że system powinien rozgrzewać się w krótkim czasie.

Ogrzewanie ma być wytrzymałe i posiadać długi okres użytkowania.

Ogrzewanie THERMOPLAN spełnia wszystkie wymienione wyżej warunki. Dokładny opis naszych systemów znajduje się pod: kontaktowe ogrzewanie siedzeń i ogrzewanie podłóg z THERMOPLAN.