Home Heizungssysteme BodenheizungSitzkontaktheizungQuarzgitterstrahlerSesselheizung

Service für Altanlagen Referenzen Über uns Kontakt

Ogrzewanie siedzeń z Thermoplan S/SP(wykonanie specjalne)

Ogrzewanie tego typu po raz pierwszy zostało zamontowane w kościele Pfarre hl. Kreuz w 1210 Wiedeń. Przy czym trzeba wspomnieć, że ten sposób ogrzewania został zaprojektowany i wykonany wspólnie z członkami tej parafii.

Aby można było zbudować takie ogrzewanie, siedzenia muszą być skręcone ze sobą. Na to zostaje zamontowana drewniana płyta, na której instalowane jest ogrzewanie. Dzięki opatentowanej metodzie ciepło przekazywane jest tylko do góry i w ten sposób można zaoszczędzić ok. 40-50% energii.

Elementy grzejne są podwójnie izolowane i nie muszą być uziemione. System został przetestowany na przebicie w laboratorium napięciem 3750 Voltów przy równoczesnym zraszaniu wodą przez pięć minut. Ponadto produkt posiada certyfikat CE.

Sesselheizung

Funkcjonowanie systemu:

Ogrzewanie siedzeń z Thermoplan włącza się około pół godziny przed rozpoczęciem mszy. Może być dostarczone i wbudowane na płytach o szerokości, co najmniej 25 cm, a moc pobierana wynosi tylko 80 Watów na metr. System posiada płynny regulator temperatury. Może być włączany w różnych strefach w zależności od potrzeb. Koszty eksploatacji zostały zminimalizowane dzięki zastosowaniu stykowego systemu ogrzewania.

Koszty instalacji:

Dzięki zastosowaniu cieńszych kabli połączeniowych, koszty zainstalowania Thermoplan są o wiele niższe, niż dotychczas znanych systemów ogrzewania w kościołach.

Sesselheizung